• Klauzula informacyjna

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

1. Administratorem danych osobowych ucznia oraz jego rodziców/opiekunów prawnych jest Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Piastowie przy Al. Krakowskiej 20.

2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych zapewniony jest poprzez e-mail: inspektor.odo@cuopiastow.pl

3. Dane osobowe ucznia oraz rodziców/opiekunów prawnych przetwarzane będą w celu realizacji przez Szkołę zadań wynikających z Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 roku Prawo Oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59, 949 i 2203 oraz z 2018 r. poz. 650) oraz Ustawy o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 roku (Dz. U. z 2017 r. poz. 2198, 2203 i 2361) oraz rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 sierpnia 2014 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji (Dz. U. z 2014 r. poz. 1170, z późn. zm.).

4. Odbiorcami danych osobowych ucznia oraz jego rodziców/opiekunów prawnych będą: instytucje publiczne związane z kształceniem, wychowaniem i opieką dzieci i młodzieży, organ prowadzący, operator systemu informatycznego Librus spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. z siedzibą w Katowicach (40-153) przy Al. Wojciecha Korfantego 193 oraz inne organy podległe Szkole.

5. Dane osobowe ucznia oraz jego rodziców/opiekunów prawnych będą przechowywane przez okres określony w Instrukcji kancelaryjnej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Piastowie.

6. Rodzic/opiekun prawny ucznia ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu.

7. Rodzic/opiekun prawny ucznia ma prawo wniesienia skargi do PUODO, gdy uzna, iż przetwarzanie jego danych osobowych lub danych dotyczących jego dziecka narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO).

8. Podanie przez rodzica/opiekuna prawnego ucznia danych osobowych jest wymogiem ustawowym. Rodzic/opiekun prawny ucznia jest zobowiązany do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości spełniania obowiązku szkolnego lub obowiązku nauki.

9. Dane osobowe ucznia oraz dane osobowe jego rodziców/opiekunów prawnych nie będą przetwarzane w celu zautomatyzowanego podejmowania decyzji, ani profilowane w tym celu.

10. Dane osobowe ucznia oraz dane osobowe jego rodziców/opiekunów prawnych nie będą przekazywane do państw trzecich.