• Świetlica szkolna czynna jest w godzinach 07.00 - 17.00

Dla uczniów klas I-IV, którzy muszą dłużej przebywać w szkole ze względu na czas pracy swoich rodziców (opiekunów prawnych), szkoła organizuje opiekę świetlicową.

Realizowane są tam zajęcia umożliwiające wszechstronny rozwój dziecka:

• dydaktyczne oraz opiekuńczo-wychowawcze na podstawie Rocznego Planu Pracy opartego o Szkolny Program Wychowawczy i Szkolny Program Profilaktyki:
          • zajęcia plastyczno-manualne rysowanie ołówkiem, kredką, malowanie farbami, wycinanki, wydzieranki,
          • zajęcia rekreacyjno-ruchowe zabawy na świeżym powietrzu – spacery, zabawy w grupach, ćwiczenia doskonalące sprawność fizyczną,
          • zajęcia dydaktyczne — zabawy słowne, ćwiczenia w poprawnym czytaniu, recytacje, śpiew i nauka gry na gitarze, rebusy, krzyżówki, zgadywanki itp.,
          • zajęcia z wykorzystaniem środków audio-wizualnych znajdujących się w świetlicy,
          • pomoc w odrabianiu zadań domowych, przygotowanie się do lekcji z pomocą wychowawcy świetlicy.

Dzieci korzystają z rozmaitych gier planszowych, edukacyjnych, klocków, itp. Każdego dnia organizowane są gry i zabawy ruchowe w hali sportowej, boisku szkolnym lub placu zabaw. Jesteśmy w ciągłym kontakcie z wychowawcami klas, Pedagogiem, Psychologiem, Logopedą oraz Pielęgniarką.

Świetlica jest miejscem, w którym dzieci mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas przed rozpoczęciem lekcji i po ich zakończeniu.

Głównym celem działalności świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych i rozwijanie ich zainteresowań. Prace wykonane przez naszych wychowanków eksponowane są na wystawkach dekorujących naszą świetlicę, staramy się o to, aby atmosfera w świetlicy była miła i przyjazna.

W naszej świetlicy dbamy o wdrażanie uczniów do przestrzegania przyjętych zasad, wyrażania własnych potrzeb i przekonań, staramy się wyrobić w wychowankach umiejętność nawiązywania kontaktów z innymi i zgodnego współżycia w grupie.