Monika Wiaderna
Strefa ciszy w bibliotece szkolnej
Zajęcia sensoryczne w zerówce
Katarzyna Sikora
1W czasie rekolekcji grupy 0A i 0B miały zajęcia z panią Anną Poszwińską, terapeutką integracji sensorycznej z naszej szkoły. Dzieciom bardzo zajęcia się podobały.
Dzień Wody
Maria Gołąbek, Joanna Wielgo-Kowalczyk
922 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. To okazja, aby uwrażliwiać uczniów i uczennice na temat problemów z zarządzaniem zasobami wody słodkiej na świecie oraz propagować zrównoważony i oszczędny sposób gospodarowania tym niezbędnym do życia dla ludzi, zwierząt i roślin zasobem.
W tym dniu klasy 7 i 8 mogły zmierzyć się w Szkolnym Konkursie "WODA" organizowanym przez Panią Marię Gołąbek i Panią Joannę Wielgo-Kowalczyk.
Młodsze klasy na zajęciach rozmawiały o tym, jak picie wody wpływa na nasz organizm, do czego wykorzystujemy wodę i dlaczego należy ją oszczędzać.
Wszyscy uczniowie mogli tego dnia ubrać się na niebiesko.
Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik - oddziały przedszkolne
Maria Binkiewicz-Bellelou, Katarzyna Sikora
43Dnia 15 marca 2024 oddziały przedszkolne 0a i 0b wybrały się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. Byliśmy bardzo podekscytowani tym wyjazdem. Centrum Nauki Kopernik to duży gmach, w którym czekało na nas wiele naukowych atrakcji. To świat samodzielnego eksperymentowania. Podczas zwiedzania najbardziej zaciekawiło nas wielkie wahadło, roboty, armatka powietrzna. Wiele uciechy sprawiły nam doświadczenia z wodą. Wycieczka była bardzo udana, a dzieci wróciły z niej bogatsze o niezezwykłe wrażenia i samodzielnie zdobytą wiedzę.
Światowy Dzień Zespołu Downa - Dzień Kolorowej Skarpetki
Pedagog specjalny, Samorząd Uczniowski
5Nasi uczniowie i nauczyciele 21 marca założyli kolorowe bądź różne skarpetki. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o tym zespole wad wrodzonych oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki, będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego, z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.
Piastowska Liga Szkolna - gra w dwa ognie chłopców
- 6
Dnia 20 marca 2024 w ramach Piastowskiej Ligi Szkolnej odbyły się zawody w dwa ognie dla chłopców z klas 4. Po zaciętym i wyrównanym, aczkolwiek przegranym meczu w fazie grupowej, nasi uczniowie zmierzyły się o trzecie miejsce z drużyną z SP3. Ostatecznie zajęli 3 miejsce! Serdecznie gratulujemy chłopcom i trenerce Pani Ewie Krzyżanowskiej! Życzymy dalszych sukcesów!
Dzień bez plecaka
Samorząd Uczniowski
3W środę 20 marca 2024 obchodziliśmy dzień bez plecaka. Uczniowie mieli za zadanie przynieść do szkoły swoje książki i zeszyty, nie robiąc tego w tradycyjny sposób. Kreatywność i pomysłowość rozwiązań zaskoczyła wszystkich! Od toreb, kartonowych pudełek, walizek, po taczkę, wózek sklepowy i stary komputer stacjonarny! Wszystkim uczniom dziękujemy za włączenie się w ochody tego nietypowego święta.
Piastowska Liga Szkolna - gra w dwa ognie dziewcząt
Dnia 19 marca 2024 w ramach Piastowskiej Ligi Szkolnej odbyły się zawody w dwa ognie dla dziewcząt z klas 4. Po zaciętym i wyrównanym, aczkolwiek przegranym meczu w fazie grupowej, nasze uczennice zmierzyły się o trzecie miejsce z drużyną z SP3. Ostatecznie zajęły 3 miejsce! Serdecznie gratulujemy dziewczynkom i trenerce Pani Ewie Krzyżanowskiej! Życzymy dalszych sukcesów!
Żywa lekcja biologii - spotkanie ze zwierzętami egzotycznymi
Joanna Wielgo-Kowalczyk
47W dniu 19 marca uczniowie klas 4-8 brali udział w bardzo ciekawych lekcjach biologii, podczas których mogli obejrzeć z bliska żywe zwierzęta, między innymi kameleony, gekony, modliszki, patyczaki, straszyki, chrząszcze, karaczany, pająki i skorpiony. Nietypowe spotkanie ze zwierzętami egzotycznymi okazało się bardzo interesujące. Uczniowie poznali budowę tych żywych organizmów, sposoby odżywiania i ciekawostki z ich życia. Dużą popularnością cieszył się kameleon Leon, którego mogliśmy nie tylko dotknąć, ale również zaobserwować z jak wielką zręcznością i precyzją chwyta owady. Zapewne lekcje te na długo zapadną w pamięci i być może wytworzą nowe zainteresowania wśród naszych uczniów.
Dzień mazurka i babki wielkanocnej
Samorząd Uczniowski
3Dnia 18 marca rozpoczęliśmy w naszej szkole Tydzień Wiosenny. W poniedziałek obchodziliśmy Dzień mazurka i babki wielkanocnej. Chętni uczniowie w ramach wolontariatu upiekli tradycyjne wielkanocne ciasta, które można było zakupić na kiermaszu. "Słodki stół" cieszył się bardzo dużym powodzeniem wśród uczniów i nauczycieli. Tego dnia można było również założyć kwieciste ubrania, aby odczarować zimową aurę.
Piastowska Liga Szkolna - piłka nożna
- 12
Dnia 14 marca 2024 w ramach Piastowskiej Ligi Szkolnej odbyły się zawody z piłki nożnej chłopców z klas 4. Po dwóch wygranych meczach w fazie grupowej nasi uczniowie zmierzyli się w finale z drużyną z SP5. Ostatecznie zajęli 2 miejsce! Serdecznie gratulujemy chłopcom i trenerce Pani Ewie Krzyżanowskiej! Życzymy dalszych sukcesów!
REKRUTACJA oddział przedszkolny 2024/2025
Szanowni Państwo,
WAŻNE informacje dot. rekrutacji do oddziałów przedszkolnych:
W celu potwierdzenia spełnienia kryteriów wymienionych w złożonym wniosku, rodzice składają dołączone do wniosku o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, następujące dokumenty:
1) pisemne oświadczenie rodzica kandydata o uczęszczaniu drugiego dziecka do danego przedszkola/szkoły lub o zgłoszeniu do rekrutacji dwojga bądź więcej kandydatów do danego przedszkola/szkoły;
2) pisemne oświadczenie rodzica kandydata o zatrudnieniu rodzica w danym przedszkolu/szkole;
3) zaświadczenie pracodawcy o zatrudnieniu, zaświadczenie szkoły/ uczelni potwierdzające naukę w trybie dziennym, wydruk ze strony internetowej Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej albo informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, zaświadczenie o prowadzeniu gospodarstwa rolnego;
4) kopia pierwszej strony zeznania podatkowego za rok poprzedzający rok, w którym odbywa się rekrutacja, potwierdzającego miejsce zamieszkania w Gminie Piastów wraz potwierdzeniem faktycznego złożenia zeznania podatkowego do Urzędu Skarbowego;czyli PIT za 2023 r.
(inne nie będą brane pod uwagę przez Komisję Rekrutacyjną)
5) oświadczenie rodzica kandydata, że placówka, do której ubiega się o przyjęcie kandydat jest oddziałem przedszkolnym prowadzącym rekrutację, znajdującym się najbliżej miejsca zamieszkania kandydata.
Zajęcia z psem
- 70
Na początku marca uczniowie z klas 0-4 spotkali się niezwykłym gościem — psem i jego właścicielką. W czasie spotkania dzieci uczyły się prawidłowych zachowań w bezpośrednim kontakcie z psem. Dowiedziały się, co to znaczy mieć zwierzę i jakie wiążą się z tym obowiązki. Podczas zajęć zapoznały się z elementami tresury i zabawy. Spotkanie to pozwoliło na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, a także uświadomienie sobie, że posiadanie psa to wielka odpowiedzialność. Zajęcia te sprawiły dzieciom wiele radości, były interesujące i pouczające.
Nowość - magnetyczna szachownica na II piętrze
Dyrektor Szkoły Agnieszka Krawczyk
8Z inicjatywy Rady Rodziców oraz przy wsparciu byłej nauczycielki i absolwentki Szkoły Podstawowej nr 2 w Piastowie, pani Anety Czyż-Pachołek placówka pozyskała magnetyczną szachownicę. Uprzyjemni ona uczniom przerwy między zajęciami oraz umożliwi doskonalenie umiejętności zdobytych na zajęciach szachowych.
Serdecznie dziękujemy Pomysłodawcom, Fundatorce i Wykonawcy.W imieniu społeczności szkolnej
A. Krawczyk – dyrektor SP 2 w Piastowie
REKRUTACJA 2024/2025
Szanowni Państwo,
od dnia dzisiejszego rusza rekrutacja do oddziałów przedszkolnych oraz do klas 1.
Przypominamy, że prawidłowo złożony wniosek powinien być:
- podpisany profilem zaufanym przez OBOJE rodziców
- w przypadku braku profilu zaufanego wniosek rekrutacyjny należy wydrukować, podpisać przez OBOJE rodziców i dostarczyć wraz z załącznikami do sekretariatu szkoły.
Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się w zakładce: DLA UCZNIÓW I RODZICÓW - INNE - REKRUTACJA
Dzień Kobiet
Samorząd Uczniowski
26Międzynarodowy Dzień Kobiet to wspaniała okazja, aby wyrazić wdzieczność i podziw dla płci pięknej. W naszej szkole zdecydowana większość personelu to kobiety, a dziewczęta stanowią ponad połowę społeczności uczniowskiej. Aby podkreślić swoją wyjątkowość i oddać uroczysty nastrój tego dnia, uczennice mogły zaprezentować się w ciekawym nakryciu głowy - koronie, opasce bądź kapeluszu. Dzięki temu były zwolnione z odpowiedzi ustnej.
Samorząd Uczniowski także postanowił w tym szczególnym dniu złożyć najserdeczniejsze życzenia i podarować naszym Paniom drobne upominki - breloczki z koniczynką na szczęście oraz lizaki, a kadrze nauczycielskiej kwiaty.
Oprócz tego każda klasa indywidualnie obchodziła Dzień Kobiet. Chłopcy ze wszystkich oddziałów wręczyli swoim koleżankom kwiaty, słodkości lub własnoręcznie przygotowane niespodzianki.
Z okazji święta wszystkich kobiet życzmy wszystkim Paniom tego, co najlepsze!
47. Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka - etap szkolny
Monika Wiaderna, Joanna Gontarz, Agnieszka Ilińska, Marta Soliwoda
W dniach 4 i 5 marca 2024 r. kolejny raz w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”, którego celem jest prezentacja umiejętności recytatorskich dzieci, a także popularyzacja utworów poezji dziecięcej.
Do konkursu przystąpiło 33 uczniów z klas 2-3 oraz z klas 4-8. Uczniowie recytowali dowolnie wybrane przez siebie wiersze.
W toku eliminacji komisja w składzie: Joanna Gontarz, Agnieszka Ilińska, Marta Soliwoda, Monika Wiaderna,
wyłoniła uczestników do II etapu – eliminacji miejskich.
Do kolejnego etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie:
Klasy II:
- Julia Dobrzyńska
- Zuzanna Krukowska
- Maria Sikorska
- Lena Zalewska
- Nel Teoludzka
- Jan Basiak
- Jan Bartnicki
- Łucja Kowalewska
Klasy III:
- Ola Zawadzka
- Iwo Wasilewski
- Cezary Stępień
- Hanna Woźny
- Oliwier Kwiatkowski
Klasy V:
- Izabela Bogdziewicz
- Lena Lipska
- Kinga Lipska
Klasy VI:
- Barbara Siemianowska
- Alicja Nachaj
- Julia Mańko
Klasy VII:
- Mikołaj Marat
- Franciszek Pięta
Dziękujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursie. Zwycięzcom I etapu gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach konkursu.
Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny ASIK
Lista uczniów naszej szkoły, którzy awansowali do II etapu konkursu:
4 klasa
Jan Pawłowski, Leonard Korban
5 klasa
Aleksander Komorzycki, Małgorzata Sałacińska, Szymon Dynerowicz
klasa 6
Maciej Soliwoda, Nikola Lipińska
klasa 7
Julia Kisiel
klasa 8
Piotr Obłój
Gratulujemy i zapraszamy
Szkolny Konkurs "Literatura jest Kobietą"
Joanna Gontarz
Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną do udziału w Konkursie "Literatura jest Kobietą". Zadaniem konkursowym jest przygotowanie sylwetki bohaterki z lektury lub polskiej literatury w dowolnej formie plastycznej - może to być rysunek, obraz, kolaż itd. Można przebrać się za daną postać i zrobić sobie zdjęcie... Dajcie ponieść się wyobraźni i niech zadziała magia słów!
Prace można oddawać do 27 marca lub przesłać cyfrowo do 31 marca do Pani Joanny Gontarz osobiście lub za pośrednictwem wychowawców.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału!
Spektakl w Teatrze Capitol - klasa 2B
Marzena Ziubińska
5Dnia 4 marca klasa 2b wybrała się do teatru Capitol na przedstawienie pt. Doktor Dolittle i jego zwierzęta. Spektakl był bardzo pomysłowy i przepełniony akcją. W wielu momentach sprawił, że nasze twarze były radosne i uśmiechnięte. To była dobra lekcja kultury, którą na długo zapamiętamy.
Archiwum Aktualności