1,5% podatku
Życzenia Wielkanocne
Przedstawienie wielkanocne - kl. II B
Marzena Ziubińska
17Dnia 27 marca 2024 roku klasa 2B przygotowała występ dla klas 0-3 z okazji Świąt Wielkanocnych. Przedstawienie wypełnione było dobrym humorem i śpiewem. Uczniowie wprawili wszystkich w cudowną świąteczną atmosferę, dając z siebie wszystko! Publiczność była oczarowana występem i nagrodziła gromkimi brawami młodych artystów. Mamy nadzieję, że to doświadczenie pomoże uczniom w rozwijaniu swoich zdolności aktorskich w kolejnych latach.
Przedstawienie wielkanocne - kl. IV A
Monika Mularska-Pawlak
17Ostatniego dnia przed przerwą świateczną, 27 marca, w iście wielkanocny nastrój wprawiło nas przedstawienie przygotowane przez klasę IVA wraz z wychowawczynią, Panią Moniką Mularską-Pawlak. Uczniowie i uczennice, przebrani w stroje ludowe, zaprezentowali nam obrzędy i tradycje związane z obchodami świąt Wielkiej Nocy. Było to bardzo ciekawe i rozwijające przedstawienie. Serdecznie dziękujemy rodzicom za włączenie się w przygotowania do tego wydarzenia.
Warszawska Syrenka - wyniki eliminacji miejskich
Monika Wiaderna, Agnieszka Ilińska, Joanna Gontarz
4Organizatorem eliminacji konkursu na etapie miejskim i powiatowym jest Miejski Dom Kultury w Piastowie, a organizatorem finału, który odbędzie się w Warszawie, jest Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki. Konkurs recytatorski "Warszawska Syrenka" odbywa się już po raz czterdziesty siódmy i co roku cieszy się zainteresowaniem uczniów szkół podstawowych.
W ramach przygotowań do eliminacji szkolnych i miejskich nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach recytatorskich, podczas których uczyli się świadomego operowania głosem ze szczególnym naciskiem na prawidłowe oddychanie, dykcję, emisję i ekspresję. Zapoznali ze specyfiką konkursów recytatorskich i umiejętnościami efektywnej nauki na pamięć. Zajęcia poprowadziły p. Agnieszka Ilińska oraz p. Monika Wiaderna.
Eliminacje miejskie odbyły się w piatek, 15 marca 2024.
Naszą szkołę reprezentowało 17 uczniów w trzech kategoriach wiekowych (I-III, IV-VI oraz VII-VIII), którzy zostali wyłonieni w etapie szkolnym.
Laureatami konkursu na etapie miejskim zostali:
- Zuzanna Krukowska kl. II A – Nagroda
- Maria Sikorska kl. II A – Wyróżnienie
- Jan Bartnicki kl. II B – Nagroda
- Łucja Kowalewska kl. II B – Wyróżnienie
- Iwo Wasilewski kl. III A – NAGRODA WARSZAWA
- Cezary Stępień kl. III B – Wyróżnienie
- Barbara Siemianowska kl. VI A – Nagroda
- Alicja Nachaj kl. VI A – Wyróżnienie
- Mikołaj Marat kl. VII A – Wyróżnienie
- Franciszek Pięta kl. VII B – Wyróżnienie
Uczeń Iwo Wasilewski w dniach 13-14 kwietnia 2024 weźmie udział w etapie powiatowym konkursu.
Wszystkim laureatom gratulujemy, a Iwo życzymy dalszych sukcesów!
Nowości wydawnicze w szkolnej bibliotece
Monika Wiaderna
Do naszego szkolnego księgozbioru dołączyły nowe książki! Wszyskie pozycje zostały zakupione na podstawie listy życzeń zaproponowanej przez uczniów i rodziców. Fundusze na zakup nowości wydawniczych zostały zebrane podczas misiowego kiermaszu zorganziowanego w listopadzie 2023 roku.
18. Półmaraton Warszawski
Ewa Krzyżanowska
Dnia 24 marca 2024 nasi uczniowie pracowali jako wolontariusze przy 18. Półmaratonie Warszawskim.
O 7.00 rano 21 osób z klas 7 i 8 wyjechało z Piastowa do Warszawy, aby dotrzeć do miasteczka pod Stadionem Narodowym. Nasi uczniowie pracowali w punkcie depozytów dla biegaczy biorących udział w biegu na 5 km. Praca w tym miejscu była bardzo intensywna i odpowiedzialna, trzeba było wykazać się dobrą organizacją, sprytem i rzetelnością. Nie było nudy. Uczniowie wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi i zadowoleni z tego, że mogli uczestniczyć w takim wydarzeniu.
Serdecznie dziękujemy Pani Karolinie Nowakowskiej, która pojechała jako opieka, a w rezultacie dzielnie stanęła wraz z naszymi uczniami do pracy.
Strefa ciszy w bibliotece szkolnej
Monika Wiaderna
Dzień Wody
Maria Gołąbek, Joanna Wielgo-Kowalczyk
922 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. To okazja, aby uwrażliwiać uczniów i uczennice na temat problemów z zarządzaniem zasobami wody słodkiej na świecie oraz propagować zrównoważony i oszczędny sposób gospodarowania tym niezbędnym do życia dla ludzi, zwierząt i roślin zasobem.
W tym dniu klasy 7 i 8 mogły zmierzyć się w Szkolnym Konkursie "WODA" organizowanym przez Panią Marię Gołąbek i Panią Joannę Wielgo-Kowalczyk.
Młodsze klasy na zajęciach rozmawiały o tym, jak picie wody wpływa na nasz organizm, do czego wykorzystujemy wodę i dlaczego należy ją oszczędzać.
Wszyscy uczniowie mogli tego dnia ubrać się na niebiesko.
Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik - oddziały przedszkolne
Maria Binkiewicz-Bellelou, Katarzyna Sikora
43Dnia 15 marca 2024 oddziały przedszkolne 0a i 0b wybrały się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. Byliśmy bardzo podekscytowani tym wyjazdem. Centrum Nauki Kopernik to duży gmach, w którym czekało na nas wiele naukowych atrakcji. To świat samodzielnego eksperymentowania. Podczas zwiedzania najbardziej zaciekawiło nas wielkie wahadło, roboty, armatka powietrzna. Wiele uciechy sprawiły nam doświadczenia z wodą. Wycieczka była bardzo udana, a dzieci wróciły z niej bogatsze o niezezwykłe wrażenia i samodzielnie zdobytą wiedzę.
Światowy Dzień Zespołu Downa - Dzień Kolorowej Skarpetki
Pedagog specjalny, Samorząd Uczniowski
5Nasi uczniowie i nauczyciele 21 marca założyli kolorowe bądź różne skarpetki. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o tym zespole wad wrodzonych oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki, będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego, z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.
Piastowska Liga Szkolna - gra w dwa ognie chłopców
- 6
Dnia 20 marca 2024 w ramach Piastowskiej Ligi Szkolnej odbyły się zawody w dwa ognie dla chłopców z klas 4. Po zaciętym i wyrównanym, aczkolwiek przegranym meczu w fazie grupowej, nasi uczniowie zmierzyły się o trzecie miejsce z drużyną z SP3. Ostatecznie zajęli 3 miejsce! Serdecznie gratulujemy chłopcom i trenerce Pani Ewie Krzyżanowskiej! Życzymy dalszych sukcesów!
Dzień bez plecaka
Samorząd Uczniowski
3W środę 20 marca 2024 obchodziliśmy dzień bez plecaka. Uczniowie mieli za zadanie przynieść do szkoły swoje książki i zeszyty, nie robiąc tego w tradycyjny sposób. Kreatywność i pomysłowość rozwiązań zaskoczyła wszystkich! Od toreb, kartonowych pudełek, walizek, po taczkę, wózek sklepowy i stary komputer stacjonarny! Wszystkim uczniom dziękujemy za włączenie się w ochody tego nietypowego święta.
Piastowska Liga Szkolna - gra w dwa ognie dziewcząt
Dnia 19 marca 2024 w ramach Piastowskiej Ligi Szkolnej odbyły się zawody w dwa ognie dla dziewcząt z klas 4. Po zaciętym i wyrównanym, aczkolwiek przegranym meczu w fazie grupowej, nasze uczennice zmierzyły się o trzecie miejsce z drużyną z SP3. Ostatecznie zajęły 3 miejsce! Serdecznie gratulujemy dziewczynkom i trenerce Pani Ewie Krzyżanowskiej! Życzymy dalszych sukcesów!
Żywa lekcja biologii - spotkanie ze zwierzętami egzotycznymi
Joanna Wielgo-Kowalczyk
47W dniu 19 marca uczniowie klas 4-8 brali udział w bardzo ciekawych lekcjach biologii, podczas których mogli obejrzeć z bliska żywe zwierzęta, między innymi kameleony, gekony, modliszki, patyczaki, straszyki, chrząszcze, karaczany, pająki i skorpiony. Nietypowe spotkanie ze zwierzętami egzotycznymi okazało się bardzo interesujące. Uczniowie poznali budowę tych żywych organizmów, sposoby odżywiania i ciekawostki z ich życia. Dużą popularnością cieszył się kameleon Leon, którego mogliśmy nie tylko dotknąć, ale również zaobserwować z jak wielką zręcznością i precyzją chwyta owady. Zapewne lekcje te na długo zapadną w pamięci i być może wytworzą nowe zainteresowania wśród naszych uczniów.
Dzień mazurka i babki wielkanocnej
Samorząd Uczniowski
3Dnia 18 marca rozpoczęliśmy w naszej szkole Tydzień Wiosenny. W poniedziałek obchodziliśmy Dzień mazurka i babki wielkanocnej. Chętni uczniowie w ramach wolontariatu upiekli tradycyjne wielkanocne ciasta, które można było zakupić na kiermaszu. "Słodki stół" cieszył się bardzo dużym powodzeniem wśród uczniów i nauczycieli. Tego dnia można było również założyć kwieciste ubrania, aby odczarować zimową aurę.
Piastowska Liga Szkolna - piłka nożna
- 12
Dnia 14 marca 2024 w ramach Piastowskiej Ligi Szkolnej odbyły się zawody z piłki nożnej chłopców z klas 4. Po dwóch wygranych meczach w fazie grupowej nasi uczniowie zmierzyli się w finale z drużyną z SP5. Ostatecznie zajęli 2 miejsce! Serdecznie gratulujemy chłopcom i trenerce Pani Ewie Krzyżanowskiej! Życzymy dalszych sukcesów!
REKRUTACJA oddział przedszkolny 2024/2025
Szanowni Państwo,
WAŻNE informacje dot. rekrutacji do oddziałów przedszkolnych:
W celu potwierdzenia spełnienia kryteriów wymienionych w złożonym wniosku, rodzice składają dołączone do wniosku o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, następujące dokumenty:
1) pisemne oświadczenie rodzica kandydata o uczęszczaniu drugiego dziecka do danego przedszkola/szkoły lub o zgłoszeniu do rekrutacji dwojga bądź więcej kandydatów do danego przedszkola/szkoły;
2) pisemne oświadczenie rodzica kandydata o zatrudnieniu rodzica w danym przedszkolu/szkole;
3) zaświadczenie pracodawcy o zatrudnieniu, zaświadczenie szkoły/ uczelni potwierdzające naukę w trybie dziennym, wydruk ze strony internetowej Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej albo informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, zaświadczenie o prowadzeniu gospodarstwa rolnego;
4) kopia pierwszej strony zeznania podatkowego za rok poprzedzający rok, w którym odbywa się rekrutacja, potwierdzającego miejsce zamieszkania w Gminie Piastów wraz potwierdzeniem faktycznego złożenia zeznania podatkowego do Urzędu Skarbowego;czyli PIT za 2023 r.
(inne nie będą brane pod uwagę przez Komisję Rekrutacyjną)
5) oświadczenie rodzica kandydata, że placówka, do której ubiega się o przyjęcie kandydat jest oddziałem przedszkolnym prowadzącym rekrutację, znajdującym się najbliżej miejsca zamieszkania kandydata.
Zajęcia z psem
- 70
Na początku marca uczniowie z klas 0-4 spotkali się niezwykłym gościem — psem i jego właścicielką. W czasie spotkania dzieci uczyły się prawidłowych zachowań w bezpośrednim kontakcie z psem. Dowiedziały się, co to znaczy mieć zwierzę i jakie wiążą się z tym obowiązki. Podczas zajęć zapoznały się z elementami tresury i zabawy. Spotkanie to pozwoliło na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, a także uświadomienie sobie, że posiadanie psa to wielka odpowiedzialność. Zajęcia te sprawiły dzieciom wiele radości, były interesujące i pouczające.
Nowość - magnetyczna szachownica na II piętrze
Dyrektor Szkoły Agnieszka Krawczyk
8Z inicjatywy Rady Rodziców oraz przy wsparciu byłej nauczycielki i absolwentki Szkoły Podstawowej nr 2 w Piastowie, pani Anety Czyż-Pachołek placówka pozyskała magnetyczną szachownicę. Uprzyjemni ona uczniom przerwy między zajęciami oraz umożliwi doskonalenie umiejętności zdobytych na zajęciach szachowych.
Serdecznie dziękujemy Pomysłodawcom, Fundatorce i Wykonawcy.W imieniu społeczności szkolnej
A. Krawczyk – dyrektor SP 2 w Piastowie
Archiwum Aktualności